Regulamin serwisu bliskochorego.pl

 1. Serwis to witryna internetowa pod adresem www. bliskochorego.pl.
 2. Serwis jest poradnikiem on-line dającym specjalistyczne wsparcie dla osób troszczących się o swoich bliskich chorych w domu.
 3. Administratorem serwisu bliskochorego.pl jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, 84-100 Puck, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12, e-mail: kontakt@hospitium.org.
 4. Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio jest Stowarzyszeniem, organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną pod nr KRS 0000231110, NIP 587-158-86-77.
 5. Użytkownik serwisu to każda osoba, która odwiedza serwis, wysyła wiadomość e-mail za pomocą formularza kontaktowego, jest Darczyńcą, czyli wpłaca datek za pomocą narzędzi do płatności umieszczonych w serwisie. 

 

Usługa serwisu - treści

 1. Administrator serwisu świadczy usługi drogą elektroniczną w zakresie udostępniana porad, instrukcji postępowania oraz najlepszych praktyk z zakresu domowej opieki paliatywnej nad osobami nieuleczalnie chorymi przebywającymi w domach.
 2. Świadczenie usług trwa przez okres korzystania przez użytkownika z serwisu. 
 3. Treści w serwisie skierowane są głównie do tzw. opiekunów domowych, czyli osób, które opiekują się chorymi w domach.
 4. Serwis bliskochorego.pl powstał w ramach misji organizacji oraz celów realizowanych przez Puckie Hospicjum na rzecz upowszechniania wiedzy w społeczeństwie dotyczącej opieki paliatywnej za pośrednictwem środków masowego przekazu.
 5. Materiały zamieszczone w serwisie bliskochorego.pl są opracowane przez ekspertów z dziedziny opieki paliatywnej, zgodnie z ich najlepszą wiedzą i doświadczeniem.
 6. Materiały w serwisie nie stanowią porady lekarskiej i psychologicznej, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą zastąpić bezpośredniej konsultacji ze specjalistą. W razie konieczności uzyskania pomocy medycznej należy zgłosić się do właściwego specjalisty.
 7. Serwis dostosowany jest do korzystania z niego za pomocą komputerów, telefonów i tabletów. Warunki techniczne niezbędne do prawidłowego wyświetlania strony internetowej: dostęp do sieci internetowej, aktualna przeglądarka internetowa. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za poprawne działanie serwisu na konkretnym urządzeniu użytkownika.

 

Ochrona praw autorskich

 1. Wszystkie treści umieszczone w serwisie (w tym: artykuły, grafiki, animacje, filmy) podlegają ochronie praw autorskich i stanowią wyłączną własność Administratora serwisu (Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio) oraz autorów treści. 
 2. Zabronione jest kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie całości informacji, grafik i innych materiałów w formie elektronicznej lub innej.
 3. W przypadku zapisanego w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych tzw. dozwolonego użytku należy każdorazowo wskazać źródło tj. adres internetowy serwisu oraz autora treści (Puckie Hospicjum oraz imię, nazwisko i funkcję eksperta).
 4. Dozwolone jest linkowanie bezpośrednio do artykułów serwisu.
 5. Naruszenie praw autorskich będzie skutkowało odpowiedzialnością prawną, określoną przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz podjęciem działań prawnych przez Administratora serwisu.

 

Darowizny

 1. Wszystkie treści zawarte w serwisie są ogólnodostępne i bezpłatne dla użytkowników.
 2. Administrator, jako organizacja pożytku publicznego jest wspierany finansowo przez Darczyńców. 
 3. W serwisie bliskochorego.pl jest możliwość przekazania darowizny drogą elektroniczną za pomocą płatności elektronicznych PayU.
 4. Wsparcie Puckiego Hospicjum jest możliwe również za pomocą przelewu na konto bankowe hospicjum. Numery kont bankowych.
 5. Na rzecz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio jako organizacji OPP, można przekazać 1% podatku od dochodu, wskazując numer KRS 0000231110 w zaznaniu podatkowym PIT.
 6. Informacje o polityce prywatności można przeczytać w Klauzuli informacyjnej dla Darczyńców.

 

Kontakt z Administratorem serwisu

 1. Administrator zapewnia możliwość skontaktowania się z nim przy wykorzystaniu elektronicznego formularza kontaktowego umieszczonego w serwisie lub pod adresem e-mail: kontakt@bliskochorego.pl
 2. Skorzystanie z formularza wymaga podania danych osobowych niezbędnych do nawiązania kontaktu z użytkownikiem (imię, nazwisko, adres e-mail). Użytkownik może podać także inne dane w celu ułatwienia kontaktu lub obsługi zapytania. Zasady kontaktu w sprawach odnoszących się do przetwarzania danych osobowych przez administratora określa Polityka prywatności. 
 3. Podanie danych oznaczonych jako obowiązkowe jest wymagane w celu przyjęcia i obsługi zapytania, a ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości odpowiedzi na zapytanie. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne. 
 4. W związku z korzystaniem przez użytkowników z serwisu, administrator zbiera dane w zakresie niezbędnym do świadczenia oferowanych usług, a także informacje o aktywności użytkowników w serwisie. Szczegółowe zasady oraz cele przetwarzania danych osobowych opisane zostały w Polityce prywatności. 
 5. Użytkownik serwisu może wnieść reklamację na sposób funkcjonowania strony internetowej lub w związku z treściami publikowanymi w serwisie i świadczonymi usługami, za pośrednictwem formularza kontaktowego. Reklamacja musi zawierać dane kontaktowe użytkownika, pozwalające na tryb rozpoznania reklamacji. Reklamacja rozpoznawana jest w terminie 14 dni od dnia wpływu. O rozpatrzeniu i wyniku reklamacji Reklamujący jest informowany przez Administratora za pośrednictwem wiadomości e-mailowej. 

Regulamin wchodzi w życie z dniem 2 grudnia 2020r. Korzystanie przez użytkownika z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie znajdują przepisy polskiego prawa.

contact

Nie znalazłeś pomocnych materiałów?

Pomóż nam rozwijać pomocnik online dla opiekunów osób nieuleczalnie chorych w domach. Napisz do nas i zgłoś temat, którego brakuje.

NAPISZ DO NAS