Nasi eksperci
Eksperci tworzący ten serwis to specjaliści opieki paliatywnej z długoletnim doświadczeniem w pracy z osobami chorymi oraz ich bliskimi.
Lekarz, pielęgniarki, opiekunka medyczna, rehabilitantka, dietetyk, psycholog - wszyscy łączą swoją wiedzę i kompetencje w codziennej pracy na oddziale hospicjum stacjonarnego, w opiece domowej oraz w poradni medycyny paliatywnej.
Przeczytaj więcej o specjalistach, którzy tworzą ten serwis i dzielą się z tobą swoją najlepszą wiedzą, jak opiekować się osobami ciężko chorymi.
Eksperci Puckiego Hospicjum
Wioletta Broniarz
Opiekunka Medyczna, Terapeuta zajęciowy
Codziennie pomagam osobom śmiertelnie chorym i opiekuję się nimi. Towarzyszę pacjentom i ich rodzinom w tym trudnym, a zarazem szczególnie ważnym momencie, którym jest odchodzenie. W Puckim Hospicjum pracuję od 2009 roku. Praca w hospicjum wymaga wysiłku oraz samodyscypliny, wrażliwości i głębokiego zrozumienia. Dla mnie współgrają one z szacunkiem, satysfakcją i wieloma pozytywnymi emocjami.
Dorota Olszewska
Lekarz, Kierownik Medyczny Hospicjum
Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: onkolog-radioterapeuta, specjalista medycyny rodzinnej, specjalista medycyny paliatywnej.
Pracę w opiece hospicyjnej rozpoczęłam w 1989r. w Stowarzyszeniu Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
Od 2011r. pracuję w Puckim Hospicjum na oddziale stacjonarnym, w opiece domowej oraz w Poradni Medycyny Paliatywnej. Od 2014r. pełnię funkcję Kierownika Medycznego Puckiego Hospicjum.
Praca w hospicjum jest dla mnie wyzwaniem jako sztuka i nauka opieki, łagodzenia cierpień osób dotkniętych poważną chorobą przewlekłą zagrażającą zdrowiu i życiu. Istotą tej pracy jest dbałość o godność i poszanowanie całej sfery duchowej chorego, poszanowanie niezależności poglądów, respektowanie prawa do prawdy, prywatności i podejmowanych przez niego decyzji.
Karolina Gorzkiewicz-Drzymalska
Dietetyk, Specjalista ds. żywienia
Jestem dyplomowanym specjalistą ds. żywności i żywienia oraz technologiem żywności. Połączenie tych dwóch specjalności pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby żywieniowe moich pacjentów, a 17 lat w zawodzie to baza doświadczeń budująca silne filary mojej specjalizacji. Szczególnie ważnym elementem mojej drogi zawodowej jest praca dietetyka klinicznego w Puckim Hospicjum stworzonym przez Księdza Jana Kaczkowskiego. Zawód który wykonuję to połączenie pasji, miłości do ludzi, dobrego, świadomego żywienia jako warunku dobrego życia i zdrowia. Źródłem satysfakcji i siły w moim zawodzie jest obserwowanie poprawy zdrowia prowadzonych przez mnie pacjentów.
Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia, warsztaty kulinarne, zajęcia edukacyjne dla dorosłych i dzieci. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w sympozjach naukowych, szkoleniach i kursach.
Teresa Piesik
Psycholog, Psychoonkolog
Jestem psychologiem, psychoonkologiem; absolwentką psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, Studium Public Relations i Doradztwa Personalnego oraz studiów podyplomowych Psychoonkologii Klinicznej Gdańskiego Uniwersytety Medycznego.
Od kwietnia 2015 roku jestem związana z Puckim Hospicjum, gdzie pracuję z pacjentami oraz ich rodzinami na oddziale hospicjum oraz prowadzę grupę wsparcia dla osób w żałobie. Przez blisko 5 lat pracowałam w zespole hospicjum domowego, świadczącym opiekę nad chorym i jego rodziną w miejscu zamieszkania. Posiadam również doświadczenie pracy w zespole Poradni Medycyny Paliatywnej funkcjonującej przy Puckim Hospicjum.
Prowadziłam warsztaty dla studentów medycyny w ramach Areopagu Etycznego i projektu Innymi Słowy, podczas których uczestnicy uczą się przekazywania niepomyślnych informacji pacjentom oraz ich bliskim, udzielania im wsparcia w trakcie leczenia oraz dbania o siebie tak, aby zachować dobrostan i zapobiegać własnemu wypaleniu zawodowemu.
Prywatnie, przez blisko 4 lata byłam opiekunką swojego chorującego taty. Ten niełatwy, a jednocześnie dobry i bezcenny czas, ukształtował w znacznej mierze moje podejście do ludzi i siebie.
Renata Lasota
Fizjoterapeutka
Jestem absolwentką Studium Medycznego nr 2 w Gdańsku kierunek Fizjoterapia(1996), oraz AWF w Poznaniu (2002) - kierunek Fizjoterapia.
W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w zakresie "Rehabilitacji w geriatrii" na Wydziale Rehabilitacji Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.
W Puckim Hospicjum pracuję od 2010 roku, na oddziale stacjonarnym. Nieustannie kształcę się w dziedzinie opieki paliatywnej.
Agnieszka Wejer
Pielęgniarka, Specjalista opieki paliatywnej
Z Puckim Hospicjum jestem związana od samego początku, czyli od 2004 roku. Byłam pierwszą pielęgniarką hospicjum domowego, kiedy razem z ks. Janem Kaczkowskim zaczynaliśmy posługę w domach chorych. Obecnie pracuję również w hospicjum stacjonarnym. Moja misja w hospicjum rozpoczęła się poprzez osobiste doświadczenie choroby osoby bliskiej. Jestem osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby. Moja praca jest moją pasją, robię to co lubię i chętnie poszerzam swoje horyzonty biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach związanych z opieką paliatywną. Zawsze wiem, że jestem w dobrym miejscu i czasie, w Zespole, który został nieprzypadkowo dobrany.
Honorata Zentkowska
Kierownik Hospicjum Domowego
Jestem dyplomowaną pielęgniarką, magistrem pielęgniarstwa ze specjalizacją opieki paliatywnej oraz menedżerem placówek służby zdrowia. Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny w 2004 roku. W Puckim Hospicjum pracuję od początku jego istnienia, opiekując się pacjentami zarówno na oddziale stacjonarnym, jak i w poradni oraz w hospicjum domowym. Od wielu lat łączę pracę pielęgniarki z zarządzaniem i administracją, pomagając rodzinom i bliskim odnaleźć się w trudnych sytuacjach opieki nad chorym.
Aleksandra Lademann
Kierownik Hospicjum Stacjonarnego
Jestem dyplomowaną pielęgniarką, magistrem pielęgniarstwa ze specjalizacją opieki paliatywnej. Z Hospicjum w Pucku związaną od 2009 roku. Obecnie zarządzam pracą zespołu w hospicjum stacjonarnym. Praca daje mi radość, zadowolenie, spełnienie oraz wiele uczy. Uwielbiam kontakt z ludźmi, w pełni angażuję się w to, co robię.
Beata Wilichnowska
Pielęgniarka epidemiologiczna
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku na kierunku Pielęgniarstwo. Ukończyłam specjalizację w zakresie pielęgniarstwa epidemiologicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W ramach projektu "Liderzy służby zdrowia gwarancją profesjonalnego zarządzania podmiotami leczniczymi" realizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie podmiotami leczniczymi. Ciągle rozwijam swoje pasje, staram się poszerzać horyzonty, jestem świadoma rożności i różnorodności. Z Puckim Hospicjum związana jestem od początku jego istnienia. Równolegle z rozwojem placówki postępowała także moja ścieżka zawodowa. Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi.
Sylwia Dosz
Specjalista ds. zarządzania podmiotami leczniczymi
Z wykształcenia jestem ekonomistą. Pogłębiając swoją wiedzę ukończyłam studia podyplomowe na kierunku "Zarządzanie i kontrola w podmiotach leczniczych". Lubię liczby, tabelki, wyliczenia, sprawozdania.
Od 10 lat pracuję w administracji Puckiego Hospicjum zarządzając dokumentacją oraz wspierając osoby potrzebujące w niełatwych sprawach formalnych związanych z opieką nad bliskimi. Czuję się spełniona, bo wiem, że pomagam ludziom dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Maria Wieczorek
Specjalista ds. komunikacji
Przez 20 lat byłam związana z branżą komunikacji marketingowej. Zawsze skupiona na wsparciu ludzi, przeniosłam swoje doświadczenie do organizacji NGO. W 2017 roku dołączyłam do Zespołu Puckiego Hospicjum, gdzie wspieram Zarząd w rozwoju oraz działaniach na rzecz promowania najwyższego standardu opieki hospicyjnej w Polsce. Jestem autorką raportów o dobrym umieraniu oraz wielu działań społecznych i edukacyjnych. Tworzę i redaguję serwis bliskochorego.pl.
o. Grzegorz Kramer
Jezuita
Jezuita, katecheta we Wrocławiu, w przeszłości proboszcz w Opolu, duszpasterz młodzieży we Wrocławiu, odpowiedzialny za powołania do zakonu jezuitów. Współpracownik Puckiego Hospicjum.
Autor czterech książek: „Męskie serce”, „Bóg jest dobry”, „Łobuzy - grzesznicy mile widziani w Kościele” oraz "#Wrzenie". Prowadzi bloga oraz kanał na YT.
Chcesz publikować w naszym serwisie?
Jeśli jesteś ekspertem i chcesz pomóc chorym i ich bliskim publikując w serwisie bliskochorego.pl, napisz do nas. Chętnie rozważymy możliwość współpracy. Zapraszamy.
NAPISZ DO NAS